Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u8471724/efakalip.com/class/DB.php on line 56

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u8471724/efakalip.com/class/DB.php on line 96

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u8471724/efakalip.com/class/DB.php on line 133

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u8471724/efakalip.com/class/DB.php on line 174
Kalıp Üretimi
Loader

Hizmetlerimiz

Kalıp Üretimi

Kalıp Üretimi

Otomotiv sanayi, küresel düzeyde değişen pazar ve rekabet koşulları nedeniyle, sürekli dinamik bir gelişme içindedir. Araçların aero-dinamik yapısı ihtiyacına cevap verebilmek, inovatif ve teknolojik çözümlerle mümkündür. Elit Plus, otomotiv aydınlatma teknolojisi ve global rekabet gücüyle her otomobil üreticisi için en iyi çözüm tekliflerini sunar, ve marka imzasını farklı bakış açısıyla sağlar.

Plastik Enjeksiyon

Far ve stop üretiminde plastik enjeksiyon önemli bir yer tutar. Elit Plus’da mevcut 200 tondan 2.000 tona kadar değişen kapama kuvvetlerine sahip 70’ten fazla pls.enjeksiyon presinde ürettiğimiz far ve stop lambalarının bir çok alt parçasını bu proses ile elde etmekteyiz. Son yıllarda özellikle küçük parçaların enjeksiyon işlemlerini outsource etmeyi böylece özellikle know-how gerektiren özel enjeksiyon proseslerini bünyemizde tutmayı tercih etmekteyiz.

Enjeksiyon süreçlerimiz aynı zamanda parçaların kalıptan alınması, bir sonraki prosese transferi ve yollukların atılması için robot otomasyonları, kalıp ayrım yüzeylerinde oluşan kılcal çapakların giderilmesi için flaming,tozdan arındırmak için deionize hava üfleme yolu ile parçaların üzerindeki statik elektriklenmenin giderilmesi gibi alt prosesleri içermektedir.

PC Lens Enjeksiyon

2000 yılına kadar “cam” malzemeden yapılan otomobil far lensleri, kalıp, enjeksiyon ve kaplama teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte poly carbonate plastik malzemelerden elde edilmeye başlanmıştır. Bu amaçla fabrikamızda 270 tondan 2000 tona kadar değişen kapama kuvvetlerine sahip PC enjeksiyon preslerimizde günde 10.000 adetten fazla PC far lensi üretmekteyiz. Son yıllarda 2 renkli PC lens enjeksiyon teknolojisi ürün veya müşteri beklentisine göre fabrikamızda uygulanabilmektedir.

Monocolor Enjeksiyon

Değişik tonajlardaki tek renkli enjeksiyon preslerimizde far gövdesi,stop gövdesi,bezel ve küçük bir çok diğer küçük termoplastik komponentleri üretmekteyiz.

Multicolor Enjeksiyon

Stop lambası lenslerinin üretiminde PMMA hammadde ile çok renkli enjeksiyon preslerimizde 2,3 veya 4 renkli günde 15.000 adetten fazla lens üretmekteyiz.

BMC Enjeksiyon

BMC, cam elyaf ve polyesterin yoğrularak karıştırılmasından elde edilir. Orta büyüklükteki parçaların yapımında, değişik renk ve özelliklerde hazırlanabilir. Yüzey düzgünlüğü ve yüksek sıcaklığa dayanımı açısından çok güçlüdür. Firmamızda ön aydınlatma far reflektörleri BMC malzemenin enjeksiyon presleriyle şekillendirilmesinden elde edilir.